russitemail
Pieslēgties
Pirkumu grozs
0 0.00

KELPAK

Kas ir Kelpak?  

Kelpak ir jūras aļģu ekstrakts, ko iegūst aukstā ekstrakcijas procesā (bez karsēšanas, ar spiedienu), tādējādi saglabājot vērtīgās vielas: augu hormonus - auksīnus, citkīnu, brassinosteroīdus u.c. aktīvās vielas. Šo vielu kombinācija un attiecība ir tāda, ka izteikti veicina sakņu attīstību augiem, palielinot un paātrinot augšanas prcesus un to efektivitāti. Kelpak pielietojums ir ļoti plašs, var izmantot  plašam kultūru spektram, kā dārzeņiem un augļiem, tā arī ogulājiem, zālienam, puķēm un citiem dekoratīvajiem augiem.

1. KELPAK iedarbības veids, darbīgās vielas un iegūšana

2. KELPAK lietošana stādiem un sēklu apstrādei

3. KELPAK lietošana pārstādot augus

4. KELPAK lietošana lauka apstākļos

5. KELPAK lietošana pie dažādiem augu bojājumu veidiem.

Papildus informācija un aktualitātes:

https://www.youtube.com/user/KELPAKINFO

www.facebook.com/KelpakLV


Sastāvs: fitohormoni: auksīns (11mg/L) un citokinīns (0,03mg/L) stimulē sakņu sistēmas attīstību. Kelpak efektivitātes pamatā ir  auksīnu un citoksīnu mijiedarbības princips. Auksīni rūpējas par šūnu dalīšanos un elastību, no auga dzinumiem raida augšanas ātruma stimulu uz auga saknēm. Savukārt , citoksīni palielina augu šūnu augšanu un dalīšanos sakņu daļā, palielina sakņu sistēmu un raida augšanas stimulu uz auga dzinumiem. Atšķirībā no citiem augu aušanas veicinātājiem, Kelpak sastāvā auksīnu saturs būtiski pārsniedz citoksīnu saturu, veidojot specifisku attiecību, tāpēc auga attīstība un augšana notiek ļoti vienmērīgi. Tas pozitīvi ietekmē ražas kvalitāti.

Kelpak ietekmē arī putekšņu dīgšanu, jo tur darbojas līdzīgi principi, kā sakņu attīstībā!


Kāpēc augiem nepieciešams Kelpak?

Ikviena auga augšanas pamats ir veselīga un spēcīga sakņu sistēma.  Tāpēc, vēl pirms domāt, ar kādu mēslojumu augu pabarot, svarīgi ir palīdzēt augam izveidot spēcīgas saknes. Rezultātā augs labāk varēs uzņemt nepieciešamās barības vielas un mitrumu, būs izturīgāks pret slimībām, labāk pārcietīs sausumu vai pārmērīgu mitrumu un dos lielāku ražu. To visu nodrošina Kelpak.


Kā lieto Kelpak?

  • Pirms sējas sēklas izmērcē Kelpak šķīdumā, lai palielinātu sēklu dīgšanas sparu. smalkas sēklas var apsmidzināt ar Kelpak šķīdumu. 
  • Īpaši ieteicams  Kelpak ir dēstu apsakņošanai. Pie pārstādīšanas auga saknes bieži tiek traumētas un pēc tam augi nīkuļo. Lai stiprinātu augus, dēstus izmērcē Kelpak šķīdumā. Rezultātā augs ātrāk iesakņosies, mazāk dēstu aizies bojā pēc to izstādīšanas un jaunie augi būs izturīgāki.
  • Smidzinot augus ar Kelpak agrā augšanas stadijā, augiem 1) veidojas spēcīgāka sakņu sistēma, 2) augi labāk var pārciest sausumu vai pārmērīgu mitrumu, 3) augi ir izturīgāki pret nematodēm, slimībām un kaitēkļiem, 4) pieaug ražīgums un ražas kvalitāte.